| Munteanu_Denis_1997 a întrebat:

Hei TPU am un Orange zali. Mi-am instalat un app cu care poti sa iti schimbi versiunea android. Am selectat versiunea 3.0.0 apoi appul mi-a zis sa restartez telefonul. I-am dat restart si a aparut pictograma de la Orange apoi ecranul s-a facut negru, nu s-a inchis era negru. Mi-am descarcat softul de pe zte si am verifcat daca e din Romania daca versiunea e buna. I-am dat install si dupa 3 min imi zice "installation aborted". I-am dat reboot si nimic. Ma poate ajuta cineva? Funda

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Problema ta se rezolva într-un service autorizat de telefoane mobile.Ai văzut ce pățești dacă te iei după toți habarniștii ce postează idioțenii pe Yt? Succes

| dannyel86 a răspuns (pentru DeyCj):

Au o problema mai mare, nu doar ca se iau dupa altii. Cum apare o actualizare, hop si ei cu update-ul! Nu se gandesc la riscuri si uite ce se intampla. Daca dispozitivul functioneaza cu softul din fabrica, de unde graba asta sa actualizeze versiunile? Unii chiar insista, desi nu exista update oficial. Prostia se plateste, nu? happy

3 răspunsuri:
| Munteanu_Denis_1997 explică:

Mersi lupudepenet si mi-a recomandat sa fac asta un Orange expert laughing

| DeyCj a răspuns (pentru Munteanu_Denis_1997):

„Orange expert"=>reprezentant vânzări în magazinul Orange probabil.Ăla numa tehnician service telefoane nu-i ci îi un simplu vânzător ce-i plătit să vândă cât mai mult și sub orice formă, chiar de vinde produse și ponturi proaste, el din comisionu luat din fiecare tranzacție de-asta trăiește.Deci nu confunda un reprezentat vânzări cu un tehnician service dintr-un service autorizat, Atenție autorizat, nu service-ul de la colțu blocului unde lucrează amatori cu firme de service.Astfel de service-uri ar trebui desființate nici de cum promovate.