| Adelina1998B a întrebat:

Hei TPU! Am un Samsung galaxy s2 plus si a inceput sa imi mearga greu dupa actualizarea software. Am 4.2.2 ...nu stiu daca ii din cauza actualizarii dar a inceput sa imi mearga greu dupa cateva zile de la instalare. Faza ii ca am si instalat multe aplicatii, am sters. ramii sunt intre 75 - 90. depinde..si chiar nu mai pot sta asa cu el. Odata imi merge foarte greu odata mai bine. oriunde intru, mesaje, poze, facebook imi merge greu si m-am gandit sa il resetez. Poate ca am si virusi. nu stiu. Ce ziceti? ..sa il resetez? macar asa stiu ca ii totul in regula,. Inca ceva ..resetarea poate dauna ceva telefonului? va rog sa imi raspundeti sad

7 răspunsuri:
| Darius_Raul_1992 a răspuns:

Clean Master descarca ti si CM Security si eu le am tot pe S2... cea mai buna combinatie intre cele 2 daca nu ti s bune atunci reseteaza lwinking

| LaurentiuPG a răspuns:

Ai putea un utilitar pentru indepartarea fisierelor temporare si memoriei ram, ceva gen cc celaner.Am o tableta android cu care patesc la fel.

| Adelina1998B explică (pentru LaurentiuPG):

Am avut si eu Clean Master. dar nu stiu ce sa zic. poateca avem unele aplicatii cu virusi sau nu stiu ce sa zic. si in final am resetat telefonul. Sper sa fie bine acum :*, oricum voi avea mai multa grija la ce voi instala.

| thomaszelu a răspuns:

Mai sterge din aplicatii. Daca resetezi nu dauneaza. Daca ai Du battery saver sterge-l.Ingreuneaza.

| Adelina1998B explică (pentru thomaszelu):

L- am resetat in final :*

| DinVinaTa a răspuns:

Buna sfatul meu e sa nu mai actualizezi software incontinu.

| Adelina1998B explică (pentru DinVinaTa):

Nu o sa mai fac asta, l- am resetat si ar trebui sa actualizez software-ul? Mersi de sfat :*