| Eea1 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Y Pro si bateria mi se descarca foarte repede.....as utea face ceva sa nu se mai intample asta? specific faptul ca imi incarc telefonul odata sau de doua ori pe zi si nu il folosesc asa de mult.

Răspuns Câştigător
| bushyalex a răspuns:

Incarcal toata noaptea si ziua dezactiveaza ce nu folosesti:gps, wi-fi, data...cand nu ai nevoie de ele.si vezi atunci. daca tot nu tine schimba bateria.

5 răspunsuri:
| alliyn13 a răspuns:

Ori nu ai formatat beteria bine ori ai vreo tema care iti mananca baterie... si androidu mananca multa baterie vreo 70-80

| bushyalex a răspuns (pentru alliyn13):

Noile acumulatoare pentru telefoanele mobile nu mai necesita o formatare inainte de utilizare.winking...numai e ca pe vremuri.ele vin deja formatate.

| alliyn13 a răspuns (pentru bushyalex):

laughing da dar nu stii cum trebuie sa te asiguri laughing

| haroNNr a răspuns:

Mie mi se descarca destul de greu, il tin in fiecare noapte la incarcat, deci cam 8-10 ore pe zi laughing. daca nu merge schimba-ti bateria tongue.

| Puercoloco a răspuns:

Schimba bateria, aprox. 50 lei,