| Ansio a întrebat:

Hei TPU.Am un telefon Note II.Acest telefon il am de aproape 3 ani.In urma cu 3 luni mi-a cazut telefonul pe ciment iar de atunci am probleme cu el.Problema e ca atunci cand vreau sa-l deschid (trebuie sa fie bagat la incarcat ca sa se deschida) ma tine maxim 5 min fara sa fac nimic pe el si se inchide.Care o fi problema? Bateria nu mai incape la locul ei pentru ca s-a marit(umflat)(nu stiu de ce). Trebuie sa-i cumpar o baterie noua si nu o sa mai am probleme? Dau funda la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Trebuie schimbata bateria. Dar totusi iti recomand sa mergi si la un serviceGSM pentru ca ar mai putea avea si alte probleme. Piese dinauntrul telefonului stricate si mai bine l-ai duce sa verifice cei de acolo sa vada si pe langa baterie sa nu aiba si alte stricaciuni prin el fara ca tu sa stii. Ca daca schimbi bateria si vezi ca tot asa face, cum ar veni ai luat bateria degeaba fiind si alte probleme cu telefonul.

1 răspuns:
| costin007 a răspuns:

Da trebuie sa cumperi baterie o gasesti pe net sau la service gsm si gata e ca nou