| TanyaTanny a întrebat:

Am un telefon Samsung galaxy S3.Acum cateva zile i-am spart ecranul(poveste lunga).Nu e crapat exagerat,din contra,dar nu stiu de ce nu merge ecranul,nu se aprinte, e complet negru.Telefonul merge,se aprinde,primesc mesaje,apeluri etc,ba chiar si butonasele de jos se aprind (lumineaza).Am avut acum un an un HTC pe care l-am spart...dar era atat de tare spart incat pe o parte nici nu mai avea sticla, dar tot functiona.Ce sa fac? Ce are? Cat ar costa sa il repar? Pot sa il repar singura? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| jumper1999 a răspuns:

S.ar putea sa nu mai faca contact cu placa de baza

| Codrut11 a răspuns:

Buna! E posibil sa aiba display-ul spart, iar in cazul asta e destul de scump sa il schimbi. Cel mai bine ar fi sa mergi la un centru specializat, ca sa iti spuna exact. De reparat singura nu cred ca poti. Mult noroc si sper ca te-am ajutat