| Mada12345 a întrebat:

Hei TPU, astazi mi s-a demagnetizat cartela, asa ca am fost sa o schimb, am bagat-o in telefon si internetul imi merge, dar nu merge sa sun pe nimeni, iar cand cineva ma suna, ii spune ca numarul nu este valabil, ma puteti ajuta va rog?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să suni la serviciile oferite de providerul de telefonie merge?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai un blank SIM, tu trebuie să îi suni(de pe alt tel.) să-ți lege contul pe sim-ul nou. Dar ciudat că-ți merge internetul. Știi ce, mai bine îi suni(din nou de pe alt număr) și le spui exact cum stă treaba.

| Kyttynna a răspuns:

Du- te la o reprezentanta a furnizorului tau si solicita- le sa iti dezactiveze cartela aceasta demagnetizata si sa iti dea alta, bineinteles ca iti ramane acelasi numar de telefon.