| costicos11 a întrebat:

Hei TPU azi am observat un lucru ciudat la telefonul meu Samsung galaxy s4 ca senzorii de pe fata nu mai functioneaza asta dupa ce de 2 zile primesc o notificare cum cartela sim a fost scoasa si-mi cere sa-l repornesc. Vreo sugestie cat mai rapida va rog!

Telefonul meu e foarte bine ingrijit (nespart, nezgarait si il am de vreun an) FUNDA!

Răspuns Câştigător
| zEY2014 a răspuns:

Am avut si eu aceiasi problema imi dadea aceasta eroare de peste 20 de ori pe zi.Am schimbat cititorul de card degeaba, am bagat alte softuri tot degeaba.Eu am rezolvat problema l-am desfacut si am curatat mufa de intrare in placa de baza de la cititorul de sim si am pus o bucata de hartie pe mufa ca sa stea presat!

5 răspunsuri:
| Finetti1313 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie zilele trecute (am un Samsung s5) si i-am cumparat alta cartela sim.

| Ergut_Candidenescu_1990 a răspuns:

Ori este de la setari...ori, daca nu stii du-te la un service de telefoane

| Victor_Alexe_1966 a răspuns:

Pentru Samsung Galaxy s4 care nu recunosc sim cardul 3G din cand in cand iar noile sim carduri 4G deloc este o problema hardware. Este o problema pe alimentare. Pot sa rezolv problema definitiv, inlocuiesc ansamblul \holder de sim card cu altul modificat.

| Zamfir_Andrei_1980 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema imi spune ca nu am sim in tel