| minnie20 a întrebat:

Ce e aplicatia WhatsApp? La ce se foloseste? Cum? E gratis? Poti face cost suplimentar? Vreau mai multe informatii.

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

WhatsApp este o aplicatie care trimite SMS gratuit (este un fel de Messenger) la toti prietenii pe care ii ai in agenda telefonica [cei ce au si ei aplicatia]. El pe Google Play / Apple Store / celelalte sisteme de operare sunt gratuite, dar dupa ce instalezi aplicatia, platesti 0, 99 euro anual. Exemplu: Azi 12 ianuarie 2014 iti iei aplicatia, anul viitor 12 ianuarie 2015 vei plati 0, 99 euro daca doresti sa o mai tii in telefon.

Dar poti face asa... Folosesti aplicatia pana anul viitor, iar "inainte de data platii cu o saptamana sau si mai putin, iar dupa o stergi. Pe urma astepti sa treaca ziua de 12 ianuarie, iar pe 13 ianuarie o instalezi laughing Si este gratuit laughing.

Sper ca ti-am fost de folos. Funda?

2 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Vezi detalii despre aplicatia WhatsApp la link-ul:
http://en.wikipedia.org/wiki/WhatsApp
O seara buna.

| Dilek06 a răspuns:

Este o aplicaţie pe care o folosesc cei cu Android, da este gratis, nu poţi face cost suplimentar, şi acolo poţi vorbi cu prietenii pe care îi ai în agendă! happy Şi se poate vorbii cum ar fi prin SmS.
P.S. Şi eu am aplicaţia şi este foarte bună! :*