| Jtedhajaj a întrebat:

Hei TPU, ce telefon imi recomandati pana in 700 de lei pe care sa mearga si jocurile bine? Pana acum sunt interesat de huwawei p40 lite si xiaomi redmi 8

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Dintre cele două...redmi 8.
P 40 lite nu are servicii google.
Dacă tu crezi că te poți lipsi de play, maps, gmail, Youtube, drive, fotos, etc, alege Huawei.

| Jtedhajaj explică (pentru gelu1970):

Nu credeam ca chiar atatea, mersi

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xiaomi

| Bruno92 a răspuns:

Huawei e mai blana

| brokxy a răspuns:

Recomand Samsung Galaxy A10
Bateria dureaza foarte mult si se incarca repede deci are o baterie extrem de buna!
https://www.emag.ro/......DVBKZ5BBM/
Merg jocurile foarte bine nu am patit sa mi se opreasca din senin ca cu alte telefoane
dar bateriaaa este 5 stele :D

| brokxy a răspuns:

Este ieftin dar are baterie mai buna decat alea 1000+ lei

| Jtedhajaj explică (pentru brokxy):

Glumesti nu? Alea au bacteria de 4000 si 5000 in comparatie cu A10 de 3400

| Jtedhajaj explică (pentru Jtedhajaj):

Bateria*

| Robert2580 a răspuns:

Huawei p40 lite merita si din punct de vedere al designului si al performantei. Pe acest site il gasesti sub 1000 lei :https://giesem.ro/......green.html
Pentru jocuri nu cred ca vei gasi ceva la 700 de lei cu performante ridicate parerea mea. Iti recomand sa mai stangi ceva banuti si sa iti iei ceva mai performant, dar un pic mai scump si sa fi multumit decat sa te zgarcesti sau sa nu mai astepti sa mai stangi 2-300 de lei si sa fi nemultumit de device.
Succes!

| Jtedhajaj explică (pentru Robert2580):

Nu vreau sa fie wow pe partea de gaming joc doar free fire care merge ok si pe 2 GB ram iar EU il vreau pe ultra plus ca xiaomi are bacteria Asia de 5000 mph ceia ce mi se pare wow

| Jtedhajaj explică (pentru Jtedhajaj):

Scuze de greselile gramaticale

| pHantom1976 a răspuns:

J6 sau J5?