| Ceawdear a întrebat:

Hei TPU big grin "iphone 5 64 gb codat, decodat gevey". ce inseamna decodat gevey?

2 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Inseamna ca telefonul este codat pe o retea din strainatate si pentru a functiona in orice alta retea este schimbat sertarasul pe care sa simul in telefon cu un altul special pentru ca telefonul sa " ocoleasca" partea cu codarea sa pe reteaua X.

Te sfatuiesc sa nu alegi varianta celor decodate cu Gevey, au probleme mari de semnal, formeaza singur la 112 si te poti trezi cu alte belele.

| Ceawdear explică (pentru AllinaDaniella):

Pai merci, mult. :3 :*