| AliLina2 a întrebat:

Hei TPU, daca incarc un Lenovo K3 Note cu baterie de 3000 mah cu un incarcator de LG G3 care are tot 3000 mah, are ceva? Sau daca incarc cu alt incarcator cu amperaj mai mare de 3000 mah, se poate arde? Multumesc!

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Daca au acelasi tip de mufa si FOARTE IMPORTANT, tensiunea debitata de noul incarcator este aceeasi se poate. 3000mAh este capacitatea bateriei, mai importanta este tensiunea care trebuie aplicata pe mufa de alimentare a laptopului. Nu poti incarca un laptop care are nevoie de 14V cu un incarcator de 20V.