| simplegirl2 a întrebat:

daca suni pe nr ascuns, se poate afla cel pe care l-Ai sunat nr tau la Politie sau in Alta parte?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nici politia nu poate afla. Trebuie mandat de la procuror si asta se da doar in situatii deosebite: crime, talharie, trafic, etc.

| Freya1 a răspuns:

Daca suni o persoana straina vu numar ascund di are casuta vocala care te prinde o sa ii apara apel de la numarul tau.Iar daca suni la cineva care te reclama la politie s-ar putea sa te gaseasca dar daca tot ai vrea sa nu suna de pe o alta cartela si arunc-o dupa e mai simplu

| DeyCj a răspuns:

Da, poate, mai ales dacă cel sunat este abonat.Autorităţiile pot avea acces la serverele de telefonie mobilă, unde chiar dacă această acţiune se întâmplă între două persoane ce au cartele pre plătite, numerele lor de telefon tot sunt înregistrate şi stocate pe aceste servere, ca măsuri de protecţie(paranoia zic eu) împotriva posibilelor atacuri teroriste, sau etc(ce la mai toacă capu paranoic al autiorităţiilor.

| Victor453 a răspuns:

Da, dar nu prea cred ca se va duce, o sa-i fie lene))

| Viitorulapropiat a răspuns:

Poate afla doar politia, dar sunt niste procedee mai complicate, cum spunea si "Salontanul". Nu o sa se complice nimeni pentru o gluma.

| Adiadictie a răspuns:

Da. cu anumite programe

| Otto19 a răspuns:

Doar la politie, dar nu o sa se afle pentru o gluma, asa ca continua linistit

| emipenet a răspuns:

Buna! numai daca se intampla de mai multe ori, din prima nu se vor prinde de gluma, dar daca suni la politie se vor prinde rapid si te vor localiza si dupa ai belit-o

| Apollo007 a răspuns:

Poti folosi servicii online. Poti trimite mesaje pe care le va primi de la numere pe care nu le cunoaste, le gasesti pe net cauți free sms sau free call. Te poti ascunde in spatele unui vpn si nici dracu nu da de tine. Cel mult sa te banuiasca dar de dovedit e mai greu. Apelurile de pe nr propriu te sfătuiesc sa le eviti. Pe net e mult mai misto... O sa ii dai teroare

| Ana_Marius_1998 a răspuns:

E usor de aflat cine te-a sunat daca stii mai bine nu mai face tongue