| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU
De cateva zile nu mai îmi merge cartela digi. Nu are semnal, cauta dar nu are. Am spus ca e o problemă de la ei si ca se va rezolva dar nimic. Nu am frecat cartela sau ceva a stat acolo de cand am pus-o. Faza e ca telefonul e dual si cartela de Orange merge.
Sa ma duc la digi să-mi schimbe cartela?
Menționez ca am scos carte am bagat-o la loc, am dat repornire la telefon, am scos bateria si nimic.
Funda răspunsului care ma ajuta. O seara buna.

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Cartelele se mai si ard. Du-te si schimb-o.

Bula
| Bula a răspuns:

Probabil s-a defectat cartela Sim.
Mergi la caseria Digi sa-l schimbe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Digi, funcționează doar în rețeaua de date 3g sau 4g. Dual sim ul nu oferă ambelor cartele acces la servicii de date, forțând unul dintre simuri să funcționeze în rețea 2g. Ori declari cartela Digi cea cu acces la date ori le schimbi poziția în telefon și va funcționa.