| oMeow a întrebat:

De o lună am început să vorbesc cu cineva prin SMS ( eu sunt pe Orange ). Însă persoana respectivă ( fiind pe cosmote)mi-a reproșat că nu îi răspund la mesaje. Problema este că, sunt momente în care eu nu primesc mesajele. Am așteptat și am crezut că e o chestie de moment însă se întâmplă și în momentul de față. Mă gândesc că este ceva din setări. mă poate ajuta cineva? happy

Fundă.

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru a elimina o posibila cauza a setarilor, iti recomand sa verifici existenta parametrilor de mai jos, in meniul telefonului:
- tip mesaj: TEXT
- lungime: 160 caractere;
- centru de mesaje: +40744946000
- valabilitate:Maxima/nelimitata.

Poti incerca SIM-ul si intr-un alt telefon.

O zi buna,
Orange Helper

1 răspuns:
| oMeow explică (pentru OrangeHelper):

Ok, am căutat. la setări > mesagerie dar nu îmi arată - tip mesaj: TEXT
- lungime: 160 caractere;
- centru de mesaje: +40744946000
- valabilitate:Maxima/nelimitata.

Menționez că am Huawei Y530.
O să încerc și în alt telefon. Mulțumesc