| Dumitriu_Cosmin_2000 a întrebat:

Hei TPU, detin un Samsung galaxy S4 varianta i9506 si i.am facut root cu SuperSU, dorind sa.i actualizez androidul la 5 am intrat in setari la Super SU si i.am dat complete unroot, dupa acest proces am intrat in telefon si i.am dat actualizare software dar mi.a dat eroarea: androidul a fost modificat! Ce pot face este vrei metida prin care il pit actualiza direct din el, sau am nevoie de odin si de custom rom

3 răspunsuri:
| notefree a răspuns:

Incearca aplicatia root checker sa fi sigur ca nu mai este rootat

| Vlad_Vladutz_1994 a răspuns:

Lasa androidu asa cum este daca actualizezi din pc obligat fortat telefonul o sa-ti fi dorit sa nuwinkingse v-a misca in reluare

| Dumitriu_Cosmin_2000 explică:

Pai sigur nu mai am root ca mai multe aplicatii mi.au spus asta dar doresc sa imi fac android.ul la 5 ca merge mai bine si e mai bine optimizat, telefonul imi spune ca androidul a fost modificat dar nu stiu de ce ca si prin root checker si prin cpu-z primesc acelasi raspuns: root acces no, mai am vreo sansa sa.i dau update din telefon sau numai prin pc merge?