| bєαυтιƒυℓ a întrebat:

Eu am IPhone 3G si cand vreau sa descarc o aplicatie sau un joc folosesc "App Store". Cand vreau sa descarc ceva (ORICE) imi spune : "This applications requires iOS 6.0 or later.You must update to iOS 6.0 in order to download and use this application."
Eu de aici am inteles ca trebuie sa descarc aceasta aplicatie dar cum si de unde?

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Înseamnă că acea aplicaţie NU este compatibilă cu versiunea ta de iOS!

Şi, din păcate, pentru modelul tău de telefon, NU se poate face update la iOS 6.0 ( or later ) - DOAR la iOS 4.2.1!

Dacă NU ai această versiune pe telefon, atunci poţi face update cu iTunes.

Apoi, poţi folosi o versiune mai veche de iTunes pentru a instala aplicaţii compatibile cu iOS 4.2.1!

După ce dezinstalezi versiunea curentă de iTunes ( aflată pe Pc ), dai restart la Pc şi apoi instalezi o versiune mai veche - la care NU îi dai voie să-şi facă update!

Alegi o versiune 10 ( sau 9 ) de la linkul următor :
http://www.oldapps.com/itunes.php

După ce-ţi descarci/instalezi aplicaţiile dorite, poţi face update la iTunes ( doar dacă vrei; dar, în cazul în care vei dori să instalezi alte aplicaţii, va trebui să refaci procedura )...

Toate cele bune.

| sltlp a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Iphone 3g s-a oprit la ios 4.1. Degeaba faci update, ca aplicatia respectiva tot nu o sa mearga.
In cazul tau raman doua solutii: fie schimbi telefonul cu ceva mai nou (recomand minim iphone 4s) ca sa nu mai ai probleme, fie incerci sa faci jailbreak(cu un mic risc sa strici sau sa scazi securitatea telefonului).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IOS reprezinta sistemul de operare al Iphone-ului, acesta nu este compatibil cu aplicatia respectiva. Cu alte cuvinte trebuie facut update la versiunea 6.0. Device-ul tau (respectiv Iphone-ul) trebuie sa fie compatibil cu versiunea respectiva a sistemului de operare. Mai cauta si tu informatii suplimentare pe internet, ca sa aflii cum poti face update la versiunea 6.0 sau cauta aplicatii care sa fie compatibile cu versiunea ta.(probabil 4.0, 5.0) Uite si un link cu informatii de genul celor pe care le cauti http://www.idevice.ro/......ndows-mac/

| alin334 a răspuns:

Exista o Aplicație pentru iPhone care se numește iTunes, o iei pe pc, si dupa te pune sa ti bagi contul bla bla, si undeva pe acolo scrie soft upgrade happy dai ai tu acolo

| bєαυтιƒυℓ explică (pentru alin334):

Pai am ITunes in telefon.Deci imi fac cont si apoi soft upgrade?

| alin334 a răspuns (pentru bєαυтιƒυℓ):

Stiu ca ai in telefon dar iti trebuie pe pc >.> conectezi dupa telefonul la pc prin cablu de date si ii faci update din aplicația instalată pe pc

| bєαυтιƒυℓ explică (pentru alin334):

A ok, o sa incerc.

| SonicTheHedgehog a răspuns:

Ai nevoie de versiunea 6.0 iOS... daca nu stii sa dai upgrade cauta pe youtube "How to update a iPhone 3g to iOS 6.0 "

| Dinu_Maria_1999_pgjO a răspuns:

IOS 3 (cel pe care il ai tu) este vechi si trebuie instalat un iOS 6. Daca vrei, poti descarca iTunes pe laptop/pc si donwlondezi acolo. Daca ti-e mai greu asa, te poti duce la un magazin Vodafone/Orange/Cosmte (in ce retea esti tu) si o sa ti-l upradeze acolo. big grin