| anonim_4396 a întrebat:

Eu am un cont de Instagram si dau sa urmăresc alte persoane. Daca dau la mai mulți de 100 ma blochează instagramul temporar o zi intreaga.
Imi zice asa :
,, Actiune blocată: Aceasta actiune a fost blocată.Te rugam sa încerci mai tarziu.We restrict certain content and actions to protect our community.Tell us if you think we made a mistake."

Cum sa fac sa nu ma mai blocheze deloc?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Orice actiune are o limită. Dacă o depășești, esti suspendat. La inceput temporar, iar daca repeți mereu greselile, poate finaliza cu inchiderea contului.
Evită să trimiti prea multe cereri de urmarire, să dai prea multe like-uri, să scrii prea multe comentarii, să postezi prea multe imagini/ zilnic etc
Pur si simplu, așa procedează ei. Ceva asemănător se intâmplă și pe Facebook.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat