| andry98 a întrebat:

"HTC Desire X" sau "Sony Xperia J"? parerea voastrahappy? multumesc. funda big grin

Răspuns Câştigător
| Fnnyn a răspuns:

Parerea mea e ca intai te uiti pe GSM Arena si compari specificatiile celor doua telefoane cu ce ai vrea tu sa ai. Spre exemplu, daca au procesorul puternic, cat RAM au (in functie de nevoi, daca il iei si pentru jocuri, un RAM > 500M iti trebuie, daca vrei doar sa stai pe net, e bun si unul intre 200 si 400. ) Cat spatiu de stocare intern ( in telefon) si extern (pe SD CArd) iti ofera, comparativ cu ce ai tu nevoie (Multe filme, muzica si jocuri cel putin 16 Gb + card de >4 sa fii sigur ca incap, daca nu, o memorie interna de 8Gb, sau chiar cativa megabiti + un card de 4Gb iti ajung. Acum te uiti si la pret si vezi care dintre cele doua e mai convenabil si de ce. (raportul pret/calitate e foarte important deoarece platesti cu 200 lei mai mul, dar calitatea e superioara, sau nu sunt mari diferente.) Dupa ce te-ai pus de acord cu tine insuti despre cele de mai sus, te duci in magazin si le testezi sa vezi cum se misca touch-ul, cat e de bun ecranul, cum face fiecare poze (chiar daca ambele au acelasi numar de MP in camera, cele de la Sony sunt mai bune, insa nu mereu merita banii.) te uiti si cum e configurat Androidul, daca iti place, daca e intuitiv. Eu personal as alege HTC-ul, insa parerea mea nu conteaza, conteaza daca se potriveste nevoilor tale. Bafta!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Categoric HTC Desire X, deoarece este mai performant dpdv tehnic.

Pentru comparaţie şi specificaţiile tehnice vezi linkul :
http://www.smartprix.com/......2_2171.php

| Alin4uuu a răspuns:

HTC

| Paull18 a răspuns:

Hey. HTC desire recomand happy