| RalukkaRalu a întrebat:

Ieri mama si-a luat telefon si a primit o cartela. Mi-a dat-o mie fiindca am telefonul dual sim. Dupa ce am activat cartela, am umblat la niste setari pentru cont. Azi dimineata am primit acest mesaj : Stimate client, mai aveti la dispozitie 48 de ore pentru oprirea procedurilor. Va somam sa achitati astazi pana in ora 17:00 restanta TELEKOM!
Dupa asta era un numar de telefon. Tin sa precizez ca mesajul a fost trimis de pe un simplu numar si nu am activat nimic. Nu sunt pe abonamen!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Ia legătura cu serviciul clienți al Rrrrrom Telefkom și întreabă-i pe ei. E foarte posibil să fie o tentativă de „phishing", dar numai ei pot confirma. Dacă nu ai nicio legătură cu (fostul) Cosmote și / sau Romtelecom - e 99, 99% o țeapă.