| Afsdghvcs a întrebat:

Hei TPU, mi-am comandat Un Samsung galaxy j4 2018 este un telefon bun, tinand cont ca am dat doar 600 de lei pe dansul?

16 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cu riscul de a te supăra pe mine:
dacă l-ai luat vineri, ai dat mult pe el. La banii ăia luai cel puțin J5

de ex:
https://blackfriday.telekom.ro/? icid=c174&ibid=p_h_slider1_pos1of5

| Afsdghvcs explică (pentru sierra1):

Eu unde m-am uitat am vazut j5 la doar 700 de lei poate nu m-am uitat bine, dar nu vad o diferenta mare deloc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai posta mereu aceeasi intrebare. Ca ti-ai luat,ca ti-ai facut... Ne doare undeva ce ti-ai luat tu. Ca e bun, ca nu e bun, ce face, ce nu face. Asteapta sa ajunga, il testezi si vezi parerea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iti dau eu mura in gura si tot eu sunt prost. Ia de aici si citeste.
https://bit.ly/2Kd2pnN

| Afsdghvcs explică (pentru anonim_4396):

Cica gasca de copii da tu mai mult de 12 ani nu ai -))), la faza ca trebuia sa ma informez inainte da recunosc am gresit, si de asta am pus intrebarea iar pe Youtube gasesti doar turcii, italieni si nu inteleg ce naiba vorbesc+de asta daca nu voiai sa ma ajuti evitai intrebarea.Ca sa fiu baiat bun sa zic ca imi cer scuze ca te-am facut prost, dar tu ai cam inceput dar na, ce sa zic

| anonim_4396 a răspuns (pentru Afsdghvcs):

Am 28 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung e praf la orice pret ar fi. De ce nu incerci Xiaomi? Cu banii aia puteai lua telefon cu 3GB RAM si 32GB stocare, cum are toata lumea in 2018...

| Afsdghvcs explică (pentru anonim_4396):

Am vrut sa incerc diferite telefoane straine, dar toti prieteni si inclusiv fratele meu imi spuneau sa imi iau Samsung si nu alte chinezarii, nu stiu poate era o alegere mai buna

| anonim_4396 a răspuns (pentru Afsdghvcs):

Strig XIAOMI si trag apa la toaleta.

| Afsdghvcs explică (pentru anonim_4396):

La ala mi-e frica sa nu-l cumpar si sa-mi mearga bine doar vreo 2 sap...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Afsdghvcs):

Deci tu chiar n-ai aflat ca si Samsung e facut integral in China. Vai tara noastra laughing N-ai aflat ca profituri mari se fac cu fabrici din China? Un chinez mananca 4 luni cu $100 la ce preturi sunt acolo, asa ca le da salarii mici si le iese profit mare. Si iPhone-urile tot in China sunt facute.

| Afsdghvcs explică (pentru anonim_4396):

Eu habar n-am

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, iPhone-urile sunt asamblate in China, nu facute in China. Mare diferenta.

| Ezic a răspuns:

Pai componentele sale nu sunt unele de top dar daca stii cum sa te comporti cu el si sa stii cat poate si sa nu exagerezi cu chestii grele pentru el cum ar fi jocuri precum pubg etc. Si sa ii freci memoria cu chesti inutile o sa fie totul ok. In concluzie telefonul nu este rau dar nici bun este un telefon cu care sa iti faci treaba atat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ezic):

Are doar 2 GB RAM cum am eu pe J3 2017.

Ruleaza PUBG pe 2 GB RAM, dar numai pe rezolutie LOW. Are rezolutie jalnica. Sa nu mai zic de LAG.

| Ezic a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai am zis sa nu il puna sa faca asta