| pandinaa32 a întrebat:

mi-am cumparat de curand un incarcator neoriginal pentru iPhone. La inceput mergea bine, incarca, dar acum nu stiu ce are! Imi descarca telefonul in loc sa il incarce. Mi l-a descarcat de tot, fara sa stiu, era 1% si l-a descarcat, acum telefonul e inchis si descarcat. Trebuie sa imi cumpar unul nou? Si cablurile neoriginale pot deteriora bateria telefonului?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie un incarcator nou si original. Cele false par mai accesibile dar nu sunt folositoare. Mai si strica telefonul

2 răspunsuri:
| tpuuser999 a răspuns:

Esti utilizator iPhone. Ar trebui sa stii mai bine decat noi, ca atunci cand ti se strica incarcatorul, trebuie sa iti iei un iPhone nou, ca tot va dau banii afara din casa tongue

| AIeXxX a răspuns:

Da, mai ales daca nu-i original, trebuia sa stii de asta. Asa este la toate telefoanele