| patrik986 a întrebat:

Mi-am luat o folie de sticla de la Mobilesmart pentru Huawei P8 Lite si am observat ca nu este decupata pentru camera frontala...are ceva? deoarece foliile de sticla pe care le-am avut erau decupate si la camera frontala, multumesc.
Scuzati categoria

Răspuns Câştigător
| Harlab_Liana_1998 a răspuns:

Daca este bine lipita nu e nici o pb. Si eu am tot Huawei si am avut folii nedecupate

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca folia este curata, atunci camera va functiona suficient de bine.
Cand imaginea se va manji, nu va fi clara, atunci trebuie curatata folia si imaginea va deveni iarasi clara. happy

| patrik986 explică (pentru Bula):

Nu o sa fie imaginea neclara?

| Bula a răspuns (pentru patrik986):

Daca sticla este curata, atunci nu.
Avantajul fata de varianta decupata este ca folia se poate curata relativ usor fata de cazul cand se murdareste ochiul camerei in decupare, unde se aduna mizeria mult mai repede.

Daca pui folia in fata camerei inainte sa fie lipita, atunci poti incerca pe "viu" calitatea imaginii cu- si fara folia pusa in fata camerei.

| Amalia666 a răspuns:

Nu trebuie sa fie decupata pentru camera frontala. Folia o protejeaza si pe ea.