| Afsdghvcs a întrebat:

Hei TPU, mi-am luat o folie de sticla pentru telefon si am vrut sa ma uit pe Youtube cum o pot aplica, iar din cat am vazut trebuia sa primesti ceva cu care sa iti stergi ecranul, insa eu am doar folia fara buretelul ala sau ce era si vreau sa stiu cum sa o aplic, sa-mi sterg telefonul cu un servetel umed si dupa uscat...sau? Dau funda

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu merita sa incerci tu aplicarea foliei, fiindca ai mari sanse sa nu reusesti!
Daca s-a atins deja folia si iti dai seama ca nu este bine asezat, nu mai poti s-o scoti si sa pui din nou, fiindca se va dezlipi in curand!
Cel mai bine e sa duci telefonul si folia la un service, unde ti-l vor aplica chiar pe loc, corect.

| anonimg a răspuns:

Trebuia sa primesti impreuna cu folia un servetel umed si unul uscat. Fara ele nu poti pune folia ca sa-ti si placa dupa aceea.
Cu 10 lei iti vor aplica folia in mod profesional cei de la service-uri de telefoane (cu solutiile lor de curatare si stergere).

| Josh52 a răspuns:

Da se poate dar ai grija