| InnaHug a întrebat:

Mi-am spart telefonul, Allview viper i, si voiam sa intreb: daca butonul de pe lateral functioneaza si telefonul se aprinde, imi arata imaginea de pe fundal, dar ecranul fiind spart nu merge touchscreenul, inseamna ca doar touchscreenul s-a spart sau si displayul? Multumesc!

3 răspunsuri:
| smartlollipop a răspuns:

Pai daca nu merge touch- screenul inseamna ca e o problema la el, sau impulsurile nu mai ajung la touch screen din cauza display-ului, dar cred ca prima varianta.
Mai bine du-l la reparat, nu costa foarte mult sa iti schimbe tot.

| InfinityLove2000 a răspuns:

Numai touchscreenul. trebuie sa schimbi sticla

| MinivaGSM a răspuns:

Buna,

Daca imaginile sunt afisate in mod corect, trebuie inlocuit doar touchscreen-ul (geamul din fata).

Exista, totusi, un risc pe care trebuie sa ti-l asumi, nu foarte mare, acela ca in momentul separarii sa cedeze si LCD-ul (sunt lipite intre ele foarte bine).

In principiu putem sa te ajutam rapid si ieftin, cu piese de calitate si montaj in 24-48 ore, cu o garantie de 9 luni pentru ceea ce facem.

Te asteptam pe https://www.minivagsm.ro/touchscreen-geam-sticla-allview-v1-viper-i si poate reusim sa readucem telefonul la viata.

O seara frumoasa!