| Nedelcu_Laura_1994 a întrebat:

Mi-am spart un telefon si am asigurare dar nu atiu cum sa procedez pentru ca am mai avut un telefon (generatia anterioara), l-am spartlaughing, si l-am dus la asigurare la Vodafone si a fost totul bine. Cand l-am spart a doua oara, nu l-am spartlaughing doar i-am spart display-ul, nu si ecranu cu tot cu sticla iar eu cred ca cei de acolo au schimbat doar ecranul iar display-ul era deja avariat putin dupa primul incidentlaughing. Vroiam sa va intreb cum va vi si cu acesta. Acum am asigurare la altex si nu stiu daca sa il repar si sa ramana asigurarea sau sa mai dau 900 de lei plus 500 de la inceput pentru a schimba telefonul. Va rog!winking

3 răspunsuri:
| Heureuse a răspuns:

Te referi ca il ai in garantie. La aceasta daca e spart nu il primeste.

| Nedelcu_Laura_1994 explică (pentru Heureuse):

Nu il am in garanție. Am platit 599 lei cand l-am cumparat pentru asigurare

| Heureuse a răspuns (pentru Nedelcu_Laura_1994):

Atunci înseamnă că ti-l repară depinde ce condiții are această și cât timpul durează.