| LuizaValentina a întrebat:

Hei TPU, mi s-a furat telefonul in care aveam o cartela Vodafone cu abonament, pot merge la ei sa-mi anuleze cartela, fără sa-mi dea alta la schimb? Pentru ca nu am un alt telefon pentru ea și nu vreau sa plătesc nici degeaba.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abonamentul nu se anuleaza asa de usor.
E un contract prostesc prin care esti conditionata sa platesti inutil pentru ca ai semnat.
Doar sa negociezi cu ei anularea contractului.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca te vor crede ca ti s-a furat iti vor da alta cartela cu acelasi numar. Sunt patiti cu asemenea probleme.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Anulezi cartela. o declari furată sau pierdută. Vei primi alta, dar abonamentul merge în continuare pe noul număr. Oricum cel ce a furat telefonul va arunca cartela ta, căci dacă sună de pe ea, poate identificată poziția lui, locul unde se află.

| ancaval a răspuns:

Mergi urgent până nu te trezești cu un cost exagerat.