| Ciprian363636 a întrebat:

Nu ma pot decide ce sa aleg intre Samsung Galaxy A5 2017 si Iphone SE.

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

Depinde ce vrei ca telefon, ca si functii.
Nu sunt fan Samsung dar as alege totusi a5 decat iphone personal.

Acum tu poate ai alte asteptari, diferentele sunt mari totusi intre ele.

Iphone SE e mic, are 4 inchi si un stil inconfundabil si unic, lucru care pentru mine e enervant si ma refer la faptul ca aproape tot e separat pe Apple, incarcatorul are adaptor pentru usb, aplicatiile sunt diferite pentru cam. orice. Terminatiile pentru fisiere de tip muzica, filmari, etc sunt diferite si asa mai departe.
Daca nu e o problema faptul ca ai un mini-telefon pe o platforma total diferita atunci ia iphone se.

Lasand aspectul la o parte, ca si componente procesorul de la iphone se e mult sub cel de pe a5, bateria e minuscula de asemenea, jumatate cat cea din a5.
Camera pe fata e de 1.2 MP desi e buna ca focus, adica se va vedea bine la zoom nu cred ca va excela la detalii, adancime, caldura, sharpness per total, fara zoom, la un selfie.

3 răspunsuri:
| OnePiece a răspuns:

A5

| TheUnluckyClaudiu a răspuns:

Samsung, crede-ma, am un Samsung A5 2015 si e foarte bun, calitate!

| Amnaaa a răspuns:

Și eu te sfătuiesc să alegi A5 decât SE. Am avut și eu un A5 2015 și am fost foarte mulțumită de el. Cel din 2017 este și mai bunhappy