| 4LiFEYG a întrebat:

Hei TPU nu mi se mai aprinde telefonul de azi de dimineata si nu stiu de ce.
Cand are 45% se duce in 20 de minute toata bateria si tot nu stiu de ce.
Si nu imi mai incarca la mufa aceea nu mai daca tin eu fortat cu un adidas.
Va rog sa imi spuneti ce are si daca il mai pot face.
Multumesc.

5 răspunsuri:
| Marya_Myry_2001 a răspuns:

Hmm.ce fel de telefon ai?

| lpavel a răspuns:

E distrusa bateria, trebuie sa cumperi alta!

| Vanqu1sh a răspuns:

Faptul ca de la 45% se descarca in 20 minute este o problema de soft iar partea cu incarcatul poate fi de la mufa incarcatorului ( incearca si cu altul ) sau de la locul in care bagi mufa ( se intampla destul de des ) si da se poate face, de preferat la un service in cazul in care nu te pricepi la electronice

| Dimofte_Karla_Alexandra_1991 a răspuns:

Poate nu ai folosit încărcătorul original și s-a stricat bateria. Eu zic sa iti altul sau sa ti-l repari.

| RazvanGRS a răspuns:

Du-te cu el la un service sau cumpara o baterie si incerca asa.