| ChocolateBar a întrebat:

Hei TPU, planuieac sa imi iau un telefon la abonament (Orange), insa nu stiu daca pretul lui intra in plata lunara a abonamentului sau trebuie sa il platesc separat?
Stiu ca suna banal insa este prima data cand imi iau un telefon la abonament.
Va rog, e urgent

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Normal, cand achizitonezi un terminal pe abonament, ti se va oferi o oferta sau mai multe.
In fiecare oferta ai de ales, in majoritatea oferteleor ti se va scade/marii avansul sau abonamntul, iar in celalalte iti voi oferii telefonul gratis insa cu un abonament mult mai scump.
Deci, daca doresti sa-ti achiztionezi un iPhone 6, cu pretul 550E, asta fiind pretul standard, si tu vrei pe abonament, ti se va oferii o anume oferta.
Adica, plata prin avans 200E abonament lunar de 35E, desigur asta difera, cel mai bine e sa te interesezi.
Si oricum, gandeste-te logic, daca tu ai plati pretul telefonului separat ( adica ai plati telefonul la liber ) de ce ti-ar mai face abonament?

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Iti multumim pentru interesul acordat.
Daca vrei, putem trimite solicitarea ta colegilor de la Vanzari, urmand a te contacta, pentru prezentarea unei oferte.
Te asteptam cu numarul tau de telefon, adresa de email si localitatea in care te afli, in sectiunea de mesaje private.
O zi buna,
Orange Helper

Răspuns utilizator avertizat