| Maxxxi a întrebat:

Hei TPU, sa aleg Huawei p30 lite sau Huawei p20? Care e mai bun si de ce?

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Samsung!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia ți Huawei p40 lite

| danutzu96 a răspuns:

Https://versus.com/en/huawei-p20-vs-huawei-p30-lite
Huawei P20 este putin mai bun decat P30 lite, dar ca pret P20 tinde sa fie cu sute de lei bune mai scump (in magazinele unde se mai gaseste).
Dintre astea 2 recomand P30 lite.

| Petrut360 a răspuns:

Huawei p30 lite are ecranul mai mare, bretonul mai mic, mai multa memorie (128gb) fata de p20(desi are si p20 o varianta cu 128gb, dar mai scumpa), 3 camere fata de 2, una in plus oferind o functie noua, si pot spune la sfarsit ca este mai recent p30 lite, asadar poate avea imbunatatiri minore, dar care conteaza. Nu lucrez la Huawei, dar le-am comparat.

| gelu1970 a răspuns:

P30 lite.
P40 nu are servicii google dacă ești tentat să îl cumperi.