| Adeelus a întrebat:

Stateam pe telefon si decupam niste poze. Dintr-o data mi s-a inchis ecranul si nu, nu s-a descarcat. Telefonul se deschide, dar ecranul e negru. Telefonul e Orange Fova. Nu stiti ce s-a-ntamplat cu el?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ți-ai luat o replică de la Orange, asta s-a întâmplat. Dacă stai să te uiți prin telefoane, vei găsi și originalul care poate fi de la LG, de la Huawei, de la orice companie mai normală. Orange cumpără dreptul de a copia telefonul, dar copia nu va fi ca originalul (pentru că e mult mai ieftin ca originalul, ergo nu au din ce bani să producă ceva mai de calitate), deci va avea o grămadă de defecte poate mai micuțe care totuși te pot deranja. Știu, am trecut și eu prin asta nu odată.
Poți să te duci să-i schimbi ecranul sau vreo conductă, vreun receptor de pe placa de bază, oricare dintre acestea poate fi cauza, nu-ți putem spune fără să-l vedem. Du-l într-un service ți îți vor putea spune care e problema mai exact.