| Fabiana2R a întrebat:

Hei TPU, sunt posesoarea unui HTC CHA CHA de 2-3 zile, telefonul fiind cumparat de pe mercador. Arata perfect (absolut nici un defect ca aspect), insa am probleme cu bateria sau cu incarcatorul, nu imi pot da seama cu care...Cand pun telefonul la incarcat, daca il misc putin, nu se mai incarca, trebuie sa ii mentin aceeasi pozitie. Apoi il las la incarcat 2-3 ore, il butonez putin (cateva mesaje, maxim 10). Cand ma culc, arata baterie completa, azi la 9 m-am trezit ca nu mai am baterie deloc. De ce tine bateria asa putin? Ma poate ajuta cineva? OFER FUNDA

Răspuns Câştigător
| FabianelSHAF a răspuns:

Ai uitat pe o aplicatie sau pe ceva.

4 răspunsuri:
| Eclipse a răspuns:

Buna, cred ca bateria telefonului este obosita, ai putea sa incerci cu o baterie noua, iar daca iti vei cumpara baterie mai urca putin bugetul si pentru incarcator.

| Sophia1100 a răspuns:

Rgr6

| CaPoNe95 a răspuns:

In prima faza incarcatorul este devina, am patit si eu, i-ati alt incarcator.Iar bateria este si ea defecta deoarece tine asa putin, du-te la un magazin si i-ati o baterie buna, nu chinezarii si las=o la formatat 24 de ore prima data dupa ce o cumperi si o sa iti mearga perfect(Formatat=incarcat)

| MissKitty16 a răspuns:

Ai probleme cu incarcatorul! Am patit si eu asa! Du-te la un magazin si cumpara un incarcator nou!