| Alinaaaapp a întrebat:

Hei,TPU! Tocmai ce mi-am spart telefonul.
Am un Huawei y5 2019 si este spart ecranul, dar peste am folie de plastic.
Cat ar costa sa il repar?

Răspuns Câştigător
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Folie de plastic de protectie, corect? Incearca sa o scoti pe aceea intai si sa vezi cat de crapat e ecranul. Mai bine mergi la cineva ce se pricepe la asta, caci depinde de mai multe lucruri pe care nu le-ai mentionat aici. In general, din cate am gasit pe internet, un 'LSD screen' ar costa in jur de 200 - 300 de lei. Dar pretul poate varia.