| Gabiursu123 a întrebat:

Hei TPU, vreau sa-mi fac si eu un abonament dar nu stiu la ce Vodafone/Orange/telekom, vreau pe langa abonament sa-mi iau si un telefon pentru ca asta s-a spart. Care are o oferta cat de cat bunicica? Adica telefon+ cartela pe timp de 2 ani. Help.

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Lasa porcariile. Iei telefon ce vrei tu separat, si abonament ai Digi.Mobil nelimitat la 5 EUR. Doar sa fii sigur ca au semnal ok in zonele prin care iti faci veacul de obicei. Uneori poti avea si surprize placute cu ei. Am fost de curand la o pensiune linga Cimpulung Muscel, la naiba in virf de deal, si aveam semnal Digi full, 4G, absolut surprinzator!

Răspuns utilizator avertizat
| Serpisorul a răspuns:

Sfatul meu este sa iti iei un telefon la liber si sa iti iei abonament cu toate nelimitate. Telefoanele de la companiile de telefonie sunt supraapreciate fata de piata si vei plati timp de 2 ani un dita mai abonamentul pentru un telefon care nu valoreaza atat.
Personal, am de la Vodafone. Dar cam toate au oferte asemanatoare, depinde de preferinta ta.