| TipaS a întrebat:

Vreau sa-mi iau un telefon dar nu ma pot decide... Sa fie pana in 800-900 ron si sa aiba camera de spate de 8 megapixeli si camera de fata. Orange Reyo e bun? Dar Allview V1 Viper?

Dau funda.

Răspuns Câştigător
| omulpaiangan a răspuns:

Sa lamurim situatia...
Orange reyo e bun, doar ca e codat, decodarea te costa ceva in plus, iar camera nu este asa ''stralucita'' precum pare. Allview este decodat, iar camera este foarte performanta (eu fiind detinator de ambele telefoane). Camera pe fata de la reyo se misca in pixeli, pe cand camera de la Allview se misca de parca ai filma (fara lag). Acum sa vedem celelalte raspunsuri. Corcodusa a zis ca sa iti iei Samsung s2. Samsung s2 deja e demodat, acesta avand un ecran mic in diferenta cu Allview v1 viper. Twist a spus despre xiaomi, dupa specificatii pare un telefon bun, dar numele cam lasa de dorit. nu e asa big grin? Guru intr-adevar este bun, dar acesta avand capacul din spate din aluminiu si plastic, odata sa il scapi si aia a fost. Sper ca te-am lamurit. Alegerea mea e Allview v1 viper.
Uite si ce primesti in pachetul de la acest telefon :
anti virus bitdefender premium 90 zile
3 huse (alb, negru, albastru)
folie protectie ecran (+laveta)
cablu date
incarcator
casti (incercare nereusita de imitatie dr.dre, dar se aud bine)
si eu cand l-am luat am primit gratis si o husa tip flip care normal costa 30 lei.

5 răspunsuri:
| Corcodusa26123 a răspuns:

Camera de 8mp zici? ia-ti Samsung s2 plus, il am si eu si e super. nu mi s a bloct nicio data.

| TwiSt1997 a răspuns:

Http://www.emag.ro/......DWY7QBBBM/ am citi review-uri bune despre el, la specificatii e ca un s4, are camera de 13mp...e foarte bun si e si mare. Daca te deranjeaza marimea de 5.5, ia-ti un http://www.emag.ro/......DLRNRBBBM/ care e foarte ok ca si performante, iar firma gigayte e buna, am eu telefon de la ei si n-are nimic de fix un an.

| XeitaR a răspuns:

In ceea ce priveste comparatia telefoanelor nu prea am ce completa fata de ceea ce a spus omulpaiangan, dar hai sa nu uitam ca pe 28noiembrie este BlackFriday(preturile vor scadea destul de mult la multe telefoane) asa ca iti recomand un Allview X1 soul mini, LG G2mini, HTC desire 510 si poate un S3. Bafta si sper ca ti-am fost de ajutor! happy

| sltlp a răspuns:

Orange reyo e un telefon slabut. ASta e parerea mea, sa nu mai zic de cat bloatware are in el. Eu recomand: http://bit.ly/1ynkFgK. Specificatii si restul gasesti pe internet.

| Treistariustar a răspuns:

Acest telefon va ajunge undeva la 800 Ron peste cateva zile cand e Black Friday http://bit.ly/1GRu7z5