| Andreeamiruna67 a întrebat:

Hei tpuu..azi am alergat în ploaie iar telefonul mi-a căzut în apa și a stat vreo 5-10 minute. L-a și plouat.
Am realizat puțin cam târziu ca nu mai am telefonul în buzunar... El încă funcționează. E puțin spart în colturi (asa îl aveam) dar bateria nu mai funcționează. Nu-mi mai apare ca telefonul sa încarcă. Mi se stinge în 5 minute și când îl bag la încărcat spune ca am 30%.
Ce ar trebui sa fac pana îmi schimb telefonul? Ajutooorrrrr
Dau funda

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Să îl stingi și să il duci la un service unde il deschide bucățele și îi face tratamentul anti umezeală.
Însă din câte scrii l-ai pus la încărcat. Poate îl arzi mai repede.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Altul.

| Mariamarrya a răspuns:

Pune telefonul 8 h în orez (dacă nu merge) iți poți lua altul!

Sper ca te-am ajutat!