| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Am MB 100. Cand ii activez, stiti ca trebuie sa apara pe acel semn care indica semnalul un H sau 3G, ei bine nu apare deloc! Nu merge..Ma gandesc ca trebuie sa activez deva.De craciun mi-am schimabt telefonul si mi-am bagat si credit imediat ce mi-am bagat cartela in el. Am primit un mesaj referitor la credit si internetul mobil si trebuia sa dau "decline sau accept " eu am sters mesajul ca mna..eram prea fericita ca sa ma pot gandi ca il sterg de fraiera.Va rog mult sa-mi spuneti ce pot sa fac.Am schimbat si optiunile, am 5 euro si am bagat si 6 ca sa vad daca merge...Si nimic!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Activeaza transferul de date.Nu ai spus ce telefon ai.

| iSoO a răspuns:

Tine apasat pe Date mobile si activeaza Roaming Date. Daca nu merge scuze.

| darrio2007 a răspuns (pentru iSoO):

Ce destept esti! Ce are roamingul cu transferul de date? Nu a spus ca este in alta tara.