| Denisa420 a întrebat:

Am o urgenta. Stateam pe telefon si am observat ca nu scrie "Orange" ci "numai apeluri de urgenta" am incercat sa trimit un mesaj, insa nu m-a lasat si nici apeluri nu pot efectua (nici macar la 145 sau *133#) am rugat pe cineva sa ma sune insa scria ca numarul nu e valabil. Stiu ca trebuia sa imi expire abonamentul undeva-n luna asta insa nu ma asteptam sa se intample zilele astea, ma rog.
Intrebarile sunt urmatoarele:
Ce fac acum?
Nu o sa mai pot folosi numarul asta?

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Te duci la orice magazin "Orange" si iti prelungesti sau iti faci un abonament nou, cerand acelasi numar. Dar repejor, pentru ca nu stiu cat timp sunt tinute "in rezerva" numerele cu abonament expirat.

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Te putem ajuta cu verificarea situatiei, daca vrei.
Asadar, te asteptam cu numarul tau, in privat.
O zi buna,
Orange Helper

| 28cosmin a răspuns:

Nu te panica man, ori s-a defectat antenele de semnal, ori pur și simplu numai ai semnal în zona respectiv. Dar cel mai sigur nu ai plătit la Orange asta în caz în care ai abonament sau pur și simplu ți-a expirat contractul la Orange asta din nou dacă ai abonament la ei. Du-te la Orange și zi-le că ai probleme cu semnalul de la ei să îți verifice telefonul cât și abonamentul dacă ai sau cartela Orange. Atenție trebuie să știi un singur lucru numărul de telefon pentru verificarea cartelei sau a abonamentului în caz în care ai abonament la ei.

Mult succes!