| Madalina84 a întrebat:

Heii..am un iPhone 4 si azi mi s-a inchis ...am incercat toata ziua sa il deschid si nimic..Baterie are chiar si acum il tin la incarcat si incerc sa il deschid.Ce ar putea avea sau ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca sa-l deschizi in Recovery Mode sa vezi daca functioneaza:
https://www.youtube.com/watch?v=rm2D7-PCTaw

| IngerAlb a răspuns:

Verifica te rog urmatoarele:

- verifica incarcatorul de priza, vablul USB, incearca cu altul daca se poate
- lasa-l cel putin 5 min la incarcat (priza) sau 10 -15 (USB)
- conecteaza-l la PC / Mac si verifica da este detectat in mod DFU
Sper că te-am putut ajuta

| Madalina84 explică (pentru IngerAlb):

Nu ..nu este ...am incercat smug

| ManGoLine a răspuns:

Daca ai garantie, dul in service.Este foarte posibil sa se fi ars bateria.Am avut aceeasi problema la o tableta care nu am mai pornit subit si mi-a schimbat bateria in service.Asta daca ai garantie, daca nu, o sa-ti taxeze reparatia, dar oricum nu cred sa coste foarte mult.Depinde in fuctie de problema pe care o gasesc ei, cred ca maxim 1 milion.