| lllorenusssuumeu a întrebat:

Heii buna, am un telefon Samsung Ch@t335. si vreau sa imi activez netu`l si am vb cu cei de la cosmote si mi-au dat codurile 638 si 6381. si imi vine, ca sa astept setarile sa le salvez si daca am cod pin sa sun la 1234. dar setarile nu-mi vin si la 1234 sa vad daca am cod pin cum dau ca eu nu-l stiu thinking adica codu`l care il am la cartela ca nu inteleg dau funda.:* si trebuie sa am bani ca sa pot sa`mi activez mie doamna ai mi-a zis ca nu doar daca am Mb si am 100. big grin va rog mult ajutati-ma dau funa:*

Răspuns Câştigător
| lllorenusssuumeu explică:

La primul link. Am facut si eu setarile de acolo si am reusit sa conectez telefonul la net folosind Mb din optiunea voce.

Iata linkul:
http://www.cosmote.ro/......_Mobil.pdf

Nu stiu cum este meniul de setari la telefonul tau dar ideea de baza este ca trebuie sa creezi un profil de net cu numele "Cosmote Connect Mobile", un APN cu numele "broadband"(fara ghilimele) si la APN type sa fie selectat internet. Dupa ce ai facut setarile si ai activat profilul da un restart la telefon si ar trebubi sa mearga.

Spor la configurat,

4 răspunsuri:
| M29 a răspuns:

Salut!

Poti incerca sa faci setarile manual. Uite linkurile cu setari de la Cosmote.

http://www.cosmote.ro/......_Mobil.pdf
http://www.cosmote.ro/ro/serviceInstructions.aspx?cid=17252&ns=-10000

Tin sa precizez faptul ca si eu am facut setarile manual, aveam Mb disponibil dar am fost taxat din credit.

O zi buna!

| M29 a răspuns (pentru M29):

Revin cu o informatie. In pdf-ul de la primul link setarile sunt valabile pentru "Pentru Connect Mobile si planurile de voce/extraoptiunile cu trafic de date inclus:". Avand in vedere ce am citat mai sus, setarile pe care ar trebui sa le faci tu sunt in primul link, in pdf.

Atunci cand am fost taxat eu am folosit setarile din linkul al doilea si de accea mai bine ignora acel link.

| lllorenusssuumeu explică (pentru M29):

Sunt mai multe eu nu vad nici unde sa scrie pdf big grinbig grinbig grin. La primul link big grin

| lllorenusssuumeu explică (pentru lllorenusssuumeu):

La primul link. Am facut si eu setarile de acolo si am reusit sa conectez telefonul la net folosind Mb din optiunea voce.

Iata linkul:
http://www.cosmote.ro/......_Mobil.pdf

Nu stiu cum este meniul de setari la telefonul tau dar ideea de baza este ca trebuie sa creezi un profil de net cu numele "Cosmote Connect Mobile", un APN cu numele "broadband"(fara ghilimele) si la APN type sa fie selectat internet. Dupa ce ai facut setarile si ai activat profilul da un restart la telefon si ar trebubi sa mearga.

Spor la configurat,

| M29 a răspuns:

Felicitari pentru configurare!

Ma bucura faptul ca am putut sa te ajut.

O zi buna!