| Mirunaraeschi a întrebat:

Heii!
De azi dimineață suna pe fix un numar de telefon, desi răspund închide apoi suna din nou ...nu pot să înțeleg si nu e vreo farsa sau ceva.
Nr e 002463800654 si acelasi numar suna încontinuu insa la sfârșit apar cifre diferite, 381 sau 856.
Nu pot sa inteleg ce e numarul acesta...

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Probabil așteaptă să suni și să menții legătura (dacă e număr cu regim special de taxare și te trezești cu cine știe ce factură)

| Digikey a răspuns:

Ideea este sa nu suni inapoi.

| Zorn a răspuns:

Daca nu banuiesti pe nimeni iti sugerez sa blochezi numerele care te deranjeaza din setarile telefonului. Telefoanele mai noi au chiar optiunea de a bloca apelurile venite de la toate persoanele pe care nu le ai in lista ta de contacte. Verifica daca telefonul tau are aceste setari.

| SoCristian18 a răspuns:

Buna ziua, din cate stiu eu acest prefix este de UK, iar daca nu aveti cunostinte ce sunt plecate acolo nu va sfatuiesc sa sunati inapoi. O zi buna!

| llllraullll a răspuns:

Am aceeasi problema. In fiecare zi la 1 noaptea imi suna un numar de telefon strain.