| flaviansialtele a întrebat:

Heii,din greșeală mi-am scăpat telefonul in WC.
L-am luat direct și l-am curățat,i-am scos bateria și cardul SD și l-am aspirat și l-am curățat foarte bine în interior.
Am mers la un service și mi-a zis să îl pun la un calolifer să stea câteva zile.
Am mai văzut niște metode pe internet să îl pun într-un bol cu orez simplu și să îl las timp de mai multe zile și să-l întorc din când in când pe ambele părți.
E bine ce am făcut? Dacă aveți niște metode bune și niște explicații bune,v-aș mulțumi.
Îi dau fundă celui care mă ajută.
Mulțumesc, o zi bună.

2 răspunsuri:
| BogdanBobo20 a răspuns:

Pai, ti-as recomanda sa te duci la un service, sa vezi cum sta treaba cu el, mi-s-a intamplat si mie asa, doar ca eu l-am scapat in Marea Neagra am fost la un service Vodafone si a spus ca il poate face, dupa l-a reparat. Funda?

| flaviansialtele explică (pentru BogdanBobo20):

Am fost si eu la service si nu poate face nimic. :'(