| flaviansialtele a întrebat:

Heii,din greșeală mi-am scăpat telefonul in WC.

L-am luat direct și l-am curățat,i-am scos bateria și cardul SD și l-am aspirat și l-am curățat foarte bine în interior.

Am mers la un service și mi-a zis să îl pun la un calolifer să stea câteva zile.

Am mai văzut niște metode pe internet să îl pun într-un bol cu orez simplu și să îl las timp de mai multe zile și să-l întorc din când in când pe ambele părți.

E bine ce am făcut? Dacă aveți niște metode bune și niște explicații bune, v-aș mulțumi.

Îi dau fundă celui care mă ajută.

Mulțumesc, o zi bună.

4 răspunsuri:
| Sfetnicul a răspuns:

Și vorba "Ai numa prostii în telefon" a devenit realitate.

| flaviansialtele explică (pentru Sfetnicul):

Macar ma ajuti cu ceva? laughing

| Sfetnicul a răspuns (pentru flaviansialtele):

Ține-l aproape de calorifer, dar nu foarte aproape să nu se topească ceva în el. Important este să se evapore toată apa din el și lângă calorifer se face asta.

| Marculescu_Teodora_1990 a răspuns:

Nu stiu sorry