| Gh3oO a întrebat:

Heii! Puteti sa-mi spuneti si mie care dintre telefoanele : Allview P5 si Samsung Galaxy S Duos credeti ca este mai performant?

Răspuns Câştigător
| vlad89c a răspuns:

Amandoua telefoane sunt destul de bune, dar depinde pentru ce vrei sa le folosesti.
Daca vrei sa il utilizezi mai mult pentru poze, atunci Allview e mai bun, are camera de 8 mp, in timp ce Samsung doar de 5.
Video-ul la Allview este de 720p, iar la Samsung VGA (slab).
In schimb, Samsung are 768 MB ram, in timp ce alview are 512 MB ram.
Pe Allview se vede un pic mai clar (240 densitatea pixelilor) in timp ce pe Samsung 233.
Procesorul e de 1 ghz la ambele.
Eu iti recomand Allview, pentru ca 512 mb ram e de ajuns, si nu se vad diferente semnificative intre 768 si 512.
Deci Allview e mai bun; in schimb daca iei telefonul numai si numai pentru jocuri, Samsungul e mai bun.

12 răspunsuri:
| Valqudrey a răspuns:

Samsuns Galaxy S Duos deoarece Samsung este o companie mult mai cunoscuta si mult mai evoluata in punct de vedere tehnologic.

| davidtm a răspuns:

Nu fa diferente dintre Allview si galaxy laughing)
Allview e o firma proasta, e facut in Romania.
alege cu incredere s duos,
totusi cati bani esti disponibil sa dai pe un telefon? poate iti propun ceva mai bun.

| Gh3oO explică (pentru davidtm):

Nu conteaza pretul, dar vanzatoarea mi-a propus telefoanele astea.

| boss97 a răspuns:

Samsung-urile sunt mai performante si mai ingenioase.Compania Samsung este mult mai cunoscuta si mai buna.

| Gh3oO explică (pentru vlad89c):

Deci daca in telefon nu vreau multe jocuri maxim 4-5, este mai bun Alview?

| vlad89c a răspuns (pentru Gh3oO):

Cei care au raspuns dupa mine nu stiu pe ce lume traiesc.
Nu compania conteaza! se vede clar ca modelul de la Alview e mult mai bun ca cel de la Samsung.
Si da, Allview iti ofera o experienta mai buna ca si smartphone decat Samsung, poze foarte bune, video hd.

| davidtm a răspuns (pentru Gh3oO):

Daca nu conteaza pretul ia-ti un s4, sau un iphone 5.
sunt cele mai bune telefoane.

| vlad89c a răspuns (pentru boss97):

Da, ia un Samsung de acum 20 de ani si spune ca e mai bun ca si ori ce.
Nici macar nu te-ai uitat la caracteristicile telefoanelor, modelul de la Allview il intrece in aproape toate privintele pe cel de la Samsung, atata doar ca Samsung are cu 200 mb Ram in plus, dar face poze pixelate, videori filmate ca si cu roata de tractor si are densitatea pixelylor mai mica.

| Gh3oO explică (pentru vlad89c):

Multumesc pentru ajutor happy

| vlad89c a răspuns (pentru Gh3oO):

Cu placerewinking si nu uita ca nu firma conteaza, ci modelul.
Pentru ca daca ar conta firma, Motorola ar fi singurul model de telefon care s-ar vinde, pentru ca Motorola a facut primul telefon mobil, dar acum e cam slabuta firma.

| supermamici a răspuns:

Pentru performanta si pret Allview P5. http://bit.ly/all-view-p5-alldro
Pentru brand si renume, binenteles Samsung.

| maryusmono a răspuns:

Salut,

Uite eu iti recomand sa iti cumperi acest telefon http://bit.ly/YaQIm5 pentru ca este mai performant decat celalalt.

Compara cele doua produse (uitandu-te la specificatiile fiecaruia) si poti vedea diferentele.