| ioanageorgianaxo a întrebat:

Heiii...telefonul meu are model pentru deblocare si azi cineva a gresit de prea multe ori codul si acum telefonul imi cere sa pun contul de google, dar cand scriu username-ul si parola imi spune ca una din ele nu este corecta desi ele sunt corecte. Are cineva idee ce as putea sa fac?

4 răspunsuri:
| Caddy1609 a răspuns:

Poti face un cont nou de pe calculator, sau probabil nu ai internetu pe telefon activ si de aia iti spune ca nu i bun user name sau parola. daca nu depinde de telefon trebuie sa intrii in recovey mode la majoritatea e asa, inchizi telefonul si ti apasat tasta de pornire si tasta de volum(cea care mareste sonoru) le tii pe aman2a apasate pana porneste telefonul, si o sa ti intre in recovery si acolo o sa vezi clean flash.dai ok si astepti.(eu ti am explicat in mare ca nu stiu exact ce telefon ai. dar la android cam toate s la fel) in caz ca nu reusesti il duci la un gsm si iti ia vreo 25 de lei..Bafta

| 4l3xu7zu a răspuns:

Eu zic sa-l duci la un gsm si cam asa platesti 25-30 lei spune-le prietenilor tai sa-ti dea bani daca ia mancat in fund sa-ti umble pe el happy

| BVBArmyMember a răspuns:

Mi s´a întâmplat şi mie. Îl poţi duce la un gsm sau la un Orange ceva şi ţi´l resetează. Costă vreo 20-30 de lei şi ţi´l face cam 'într´o oră, da' nu o să mai ai nimic pe el.

| iulyan03 a răspuns:

Incearca sa scrii orice cont dupa care te-ai logat cu telefonul (yahoo/facebook)...
daca are android, nu iti cere neaparat contul din magazin play