| Anonymous552 a întrebat:

Heiii TPU.Azi mi-am spart ecranul de la telefon(Orange Zali laughing ) si nu mai merge deloc ecranul. Daca il duc la service cati bani imi ia sau ce sa fac? Help.
Funda big grin.

7 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa mergi cu telefonul, impreuna cu factura si certificatul de garantie intr-un magazin Orange Shop.
Preturile pentru componentele telefoanelor iti pot fi comunicate doar de catre Orange Service dupa trimiterea telefonului in service. Este posibil ca display-ul sa nu fie singura componenta care trebuie schimbata.

Cu prietenie,
Orange Helper.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Te costa mult, cel putin 300 de lei, pentru ca, daca zici ca nu se mai vede nimic ti s-a spart si sticla si display-ul, iar cei de la Orange il repara doar daca ai facut un fel de garantie, care in caz ca il spargi foarte rau (cum l-ai spart tu), sau daca ti l-a furat cineva iti da altul, dar nu cred ca ai facut astfel de garantie, pentru ca aceea garantie trebuie sa o soliciti tu, nu te intreaba ei.

| Anonymous552 explică (pentru AlexElektro1987):

Ba se vede ecranul blocat adica trebuie sa pun codul de deblocare, dar nu imi merge deloc.Nu este foarte tare spart.Deci daca vreau astia de la Orange imi dau alt telefon? Asta ar fi al treilea care mi-l dau laughing)). Al doilea a fost ca nu imi mergea microfonul deloc.batting eyelashes.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Anonymous552):

Daca are display-ul spart nu iti mai dau altul, ti-l repara, dar ti-l repara cu bani.

| Satann666 a răspuns:

Avand in vedere ca are un ecran mic in jur de 200-400 lei

| Anonymous552 explică (pentru Satann666):

Nu e spart foarte tare, dar totusi nu merge deloc..mai aveam o prietena care si-a spart ecranul foarte tare si mergea perfect laughing.Isi pierde garantia? E la abonament si il am in jur de vreo 8 luni laughing.

| Satann666 a răspuns (pentru Anonymous552):

Nu stiu daca isi pierde garantiahappy