| anonim_4396 a întrebat:

Heiiiiii, TPU.

Am un Orange Passadena ( Alcatel OneTouch 918 ). Dacă mă duc la aplicațiui, la aplicația Play Store, şi dau pe " Stergere date "ce se întâmplă? Îmi sterge şi aplicațiile precum Google Talk, AccuWeather, adică cele care le-am primit tot cu telefonul?
Funda cel mai detaliat răspuns, vreau să fac asta ca să mă pot conecta iar la cont, pentru că nu merge să mai descarc aplicații.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Uite, o sa explic. Deci sa zicem ca tu vrei sa stergi datele aplicatiei facebook. Inainte, erai logata pe facebook, intrai in aplicatie, era totul setat. Daca stergi datele, o sa fie fix ca atunci cand ai instalat aplicatia. Adica trebuie sa te autentifici iar, sa alegi daca vrei sau nu sincronizare etc. Daca dai sterge cache si atat, te lasa logata dar prima data o sa se incarce mai greu, pentru ca trebuie sa descarce mai multe elemente, persoane din lista de chat si cateva conversatii recente, etc.

| LTAA a răspuns:

Daca apesi lung pe aplicatie, si o duci in sus, la "Informatii despre aplicatie", ai "Stergeti datele", care sterge setarile, conturile si Cache-urile din ea, si "Goliti memoria cache", care sterge doar fisierele Cache.

| dianaandra1467 a răspuns:

Stiu asta, LTAA. Deci sterge doar astea? Adica nu si aplicatiile?

| LTAA a răspuns (pentru dianaandra1467):

Nu si aplicatiile in sine.