| BountyLoverXD a întrebat:

Hello! Azi mi-am cumparat o cartela de 5 euro de la Orange cu 2000 min sau sms si 100 min sau sms nationale, problema este ca pot apela pe oricine, dar nu pot tirmite sms, cand apas pe trimite, arata ca se trimite, si se tot trimite, oana la urma zice ca trimiterea mesajului a fost esuat sau asa ceva, am citit si manualul de instructiuni primit cu cartela si am apelat mai multe numere de telefon de la Orange, dar nu am ajuta cu nimic. Cum pot rezolva asta? sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

intri în meniul telefonului tãu, în optiunea mesaje (în limba englezã - messages);
selectezi setãri mesaje (respectiv messages settings) si apoi
alegi profil original (default profile).

Acum trebuie sã vezi pe ecranul telefonului numãrul +40744946000, adicã numãrul centrului de mesaje (message center number). Dacã acest numãr nu apare, trebuie sã îl introduci tu. Apasã apoi pe OK, pentru a salva. Apoi vei putea trimite mesaje.

| BountyLoverXD explică (pentru anonim_4396):

Mersi de ajutor, dar se pare ca am rezolvat problema altfel happy oricum meriti funda pentru ca esti singurul care a raspunswinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru BountyLoverXD):

Foarte bine, ma bucur.Probabil sunt mai multe metode, dar eu asa rezolv, se mai intampla la reincarcare, cu minute sau credit.Convorbire placuta!happy

3 răspunsuri:
| BountyLoverXD explică:

Mersi de ajutor lui ramon2473, dar se pare ca am rezolvat problema altfel happy oricum meriti funda pentru ca esti singurul care a raspunswinking