| IoanaCristea1 a întrebat:

Hello. Huawei p30 pro sau iphone 8 plus? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ssssmokin a răspuns:

Ti-as recomanda Huawei P30 Pro. Insa cu ultimul scandal si cu faptul ca google ar putea restrictiona(daca nu a facut-o deja) aplicatile sale pe terminalele Huawei ma cam face sa ma razgandesc. Asta inseamna ca nu o sa mai primesti update-uri la Android, iar generatile urmatoare de telefoane, nu v-or mai folosi Android, deloc.
Momentan iti recomand sa mai astepti sa vezi ce se v-a intampla cu Huawei, daca google ii v-a bloca... atunci mergi pe Iphone/ sau alt Android.

8 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Eu aș alege iphone. E mai bun și mai rezistent și sistemul de operare e de 1000 de ori mai stabil decât androidul. Iar faptul că google a renunțat la parteneriatul cu Huawei s-ar putea să te afecteze în viitor.

| Plato a răspuns:

Huawei.
Apple e o firma ahtiata dupa bani, doar ultimul model de telefon e bun, ca pe cele vechi le strica cu update uri, ca sa cumperi altul.

P30 pro e si nou, iphone 8 e deja trecut.

| Iulianmary a răspuns:

Huawei p30

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu prea compari ce trebuie. P30 merge comparaca cu iphone 10 sau X nu cu 8.

Insa avand in vedere utimul scandal al Huawei cu google... oricat de mare fac Huawei sunt nu l as mai recomanda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Huawei clar. Poți întreba pe oricine care are cunoștințe in domeniul acesta și crede-mă ca nu o sa îți recomande iphone. La iphone plătești firma

| FlorinLD a răspuns:

Recomand P30 Pro. Stai linistit cu problema creata artificial de Trump in legatura cu aplicatiile Google. O sa se rezolve in cateva luni. La fel a fost situatia si cu ZTE
Recomand sa il cumperi de aici https://cel.ro/c/MFBKWzF0aHQ

| gelu1970 a răspuns:

Huawei

| Думитреску_Джордж_1994 a răspuns (pentru mastadont):

Unde mai bun, copile, treci dracul inapoi, Kirin-ul 980 face orice, iar camera, echivalentul unul DSLR mid-range