| JustMarioAnghel a întrebat:

Hello,

Sunt în dubii și cred că mă puteți ajuta. Vreau să trec de la Samsung la Apple, mai exact pe un iPhone din anii trecuți, nu cele tocmai lansate. Credeți că este o alegere bună? Nu vreau, totodată, nici să investesc foarte mult într-unul, pentru că nu este nevoie de performanțe la nivel ridicat.

Nu pot să mă decid între iPhone 7 și 7 Plus, iPhone 8 și 8 Plus. Înițial, am vrut să-mi iau iPhone SE 2020, dar am auzit că se închide la frig. E adevărat?

Aștept părerile voastre. Și niște magazine, vă rog, să-mi recomandați, că nu prea mai găsesc modele vechi de iPhone. Și nu, nu magazine cu modele de Apple la mâna a doua. Exclus.

Mulțumeeesc!

2 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Ori ai bani sa iti cumperi ultima/penultima generatie, ori nu iti iei nimic. La Iphone 7 si 8 le-a cam trecut vremea. Daca ti-l iei sa il schimbi in 6 luni mai merge dar altfel nu se justifica achizitia.

| aura002 a răspuns:

După mine 7 plus e bun, design finuț, baterie care ține dacă ai grijă de ea, preț bun și majoritatea telefoanelor de la Apple se închid la frig chiar și cele de la Samsung.